9 BİLGE KOÇ’TAN
BİRİ SİZ OLUN!

Koçluk hakkında ne kadar bilginiz var koçluk becerilerinizi hemen test edin!

bilge koçluk eğitimi

Bilge Koçluk Eğitimi sınıf ve deneyim atölyesi çalışmalarından oluşan, online eğitimlerle desteklenen 8 aylık tam bir mesleki koçluk programıdır. Program sonunda tüm dünyada koçluk mesleğini yapabileceğiniz Uluslararası INLPTA onaylı NLP Practitioner ve NLP Coaching Sertifikası olmak üzere 2 tane sertifika alırsınız. Hem tam yetkili NLP uygulayıcısı hem de profesyonel koç olursunuz.

Kariyerinde istediğin yerde olmadığına inanıyorsansevdiğin işi yapamıyorsan, “etrafımdaki herkese ben yardımcı oluyorum bunu profesyonel hale nasıl getirebilirim?” diyorsan ya da kendi koçluk işini kurmak istiyorsan sende human pattern bilge koçluk eğitimi al ve mutlu öğrencilerimiz arasına katıl!

Bu kısa süreye sıkıştırılımış bir kişisel gelişim ya da koçluk eğitimi değildir. Yıl içerisinde 8 aylık akademik takvime yayılır. Bu takvim süresince sadece 9 bilge koç yetiştirilir. Koçluğu profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler için özel dizayn edilmiş üst seviye nlp ile koçluk eğitimidir. Danışanlara sadece fayda vermekle yetinmeyin aynı zamanda bilime dayalı sanat yapabileceğiniz Bilge Koçluk Seviyesine çıkın. Sizde 9 Bilge Koç’tan birisi olun!

Koçluk becerilerinizi test edin!

Koçluk hakkında ne kadar bilginiz var kendinizi hemen test edin

bilge koçluk eğitimi

Bilge Koçluk Eğitimi sınıf ve deneyim atölyesi çalışmalarından oluşan, online eğitimlerle desteklenen 8 aylık tam bir mesleki koçluk programıdır. Program sonunda tüm dünyada koçluk mesleğini yapabileceğiniz Uluslararası INLPTA onaylı NLP Practitioner ve NLP Coaching Sertifikası olmak üzere 2 tane sertifika alırsınız. Hem tam yetkili NLP uygulayıcısı hem de profesyonel koç olursunuz.

Kariyerinde istediğin yerde olmadığına inanıyorsansevdiğin işi yapamıyorsan, “etrafımdaki herkese ben yardımcı oluyorum bunu profesyonel hale nasıl getirebilirim?” diyorsan ya da kendi koçluk işini kurmak istiyorsan sende human pattern bilge koçluk eğitimi al ve mutlu öğrencilerimiz arasına katıl!

Bu standart bir kişisel gelişim ve koçluk eğitimi değildir. Yılda sadece 2 grup açılmaktadır. Maksimum 9 kişi kabul edilir. Koçluğu profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler için özel dizayn edilmiş üst seviye koçluk eğitimidir. Koçlukta bilime dayalı sanat yapabileceğiniz Bilge Koçluk Seviyesine çıkmak için sizde 9 Bilge Koç’tan birisi olun!

Bilime Dayalı Sanat

1. Adım - NLP ile Koçluk / 4 Gün

Kariyer Gelişimi için NLP ile Koçluk

 • Integral çalışan koçluk
 • Human Pattern koçluk yaklaşımı
 • NLP ile koçluğun çatısı
 • Koçluk temel beceri, teknik ve yetkinlikleri
 • Kavramsal temeller
 • Koç kimlerle çalışır? – İlkeler
 • Beden dili nasıl çalışır?
 • Farkı fark etme sanatı

           Not: Yüz yüze sınıf eğitimidir, online eğitim değildir.

2. Adım - Usta Koçluk Eğitimi / 6 Gün

Koçluk Yetkinliklerinizi Geliştirin

 • Bütünsel koçluk yaklaşımı
 • Tüm koçluk teknikleri ve araçları
 • Meta pozisyonu ile sisteme koçluk yapmak
 • Alt Modalitelerle farkı fark etmek
 • Meta model ile problemlerin kaynağını keşfetmek
 • Hipnotik dil kalıplarıyla koçluk yeteneklerin geliştirilmesi

           Not: 1. Adım’ı alan öğrenciler katılabilir. Yüz yüze sınıf eğitimidir, online eğitim değildir.

3. Adım - Koçluk Kimliği Oluşturma / 5 Gün

Niş Alan Seçimi

 • Farklı koçluk durumlarının yönetilmesi
 • Gerçek koçluk seans uygulaması
 • Koçlukta NLP ile bilime dayalı sanat yaklaşımı
 • Yaratıcılık ve hayal gücü ile özgün koçluk
 • Koçluk kariyeri için kimlik oluşturma
 • Hedef kitle ve niş alan seçimi
 • Tanıtım dosyası ve sunum hazırlanması

  Not: 1.ve 2. Adımları alan öğrenciler katılabilir. Yüz yüze sınıf eğitimidir, online eğitim değildir.

4. Adım - Deneyim Atölyesi / 7 Gün

Koçluk Seans Uygulamaları

 • 10 saat bire bir mentörlük
 • Gerçek koçluk seanslarının değerlendirilmesi
 • Bilge koçluk araçları
 • Duygusal dayanıklılık atölyesi
 • Bilgelik yolunda güçlü adımlar

  Not: 1.ve 2. Adımları alan öğrenciler katılabilir. Yüz yüze sınıf eğitimidir, online eğitim değildir.

Human Pattern Bilge Koçluk Eğitim Programı toplam 3 adımdan oluşur:

1. Adım NLP ile Koçluk (Uzman Koçluk) – 4 gün: Eğitimler hafta içi ve hafta sonu grupları olarak haftada 2 gün yapılmaktadır. Toplam 4 günlük, maks. 10 kişilik sınıf eğitimidir. 2 haftada tamamlanır. Uluslararası Geçerli NLP Diploma ve Uzman Koçluk Sertifikası alınır. 

2. Adım Usta Koçluk – 6 gün: Bu eğitime 1. adımı tamamlayan öğrenciler katılabilir. Toplam 6 günlük eğitim haftada 2 gün olmak üzere 3 haftada tamamlanmaktadır. Öğrencilerin bu programı maks. 1 ay içerisinde tamamlamaları gerekir. Bu programda gruplar esnek eğitim saatlerine (Sabah, öğle, akşam sınıfları) göre oluşturulmaktadır.

3.Adım Koçluk Kimliği Oluşturma-5 gün: 1. ve 2. adımı tamamlayan öğrencilerin bu adımda; ilk olarak mentörleri gözetiminde koçluk kimlikleri oluşturulur. Hedef kitle ve niş alan seçimi yapılır. Tanıtım ve sunum dosyasının nasıl oluşturulacağı eğitimi verilir. Bu eğitimden sonra 1 hafta içerisinde, öğrenciler dosyalarını hazırlayarak mentörüne sunumlarını yapmalıdırlar. Sunumu başarıyla tamamlayanlar gerçek koçluk seansı yapmaya başlayabilirler.

4.Adım Deneyim Atölyesi-7 gün: Yeterlilik için min 10 saat mentör koçluk seansı yapılmalıdır. Öğrenciler danışanlarıyla yaptıkları koçluk seanslarını form aracılığıyla liste şeklinde beyan edecektir. Gelişim noktaları mentörüyle birlikte değerlendirilecektir. 

Human Pattern Coaching Program INLPTA standartlarında hazırlanmış toplam 22 günlük NLP ile bütünleştirilmiş koçluk eğitimi programıdır. 22 günlük eğitim kısmı katılımcıların devamlılığına göre 3 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Deneyim atölyesinde yapılan koçluk seansları ve mentörlük süreçlerinin de eğitimi takiben 5 ay içerisinde tamamlanması ön görülür. 4 adımlık program 8 ayda tamamlanmaktadır.

integral Çalışan Koçluk Eğitimieğitimin yapısı

Human Pattern ile yeni bir başlangıca ve değişime ilk adımı atarsınız. Koçluk, NLP, Beden Dili ve mikro ifadeler eğitimlerinin davranış kalıpları teknolojisi kullanılarak bütünleştirilmesiyle oluşturulmuş HPCTP programı sayesinde, isterseniz kendi koçluk işinizi kurarsınız, isterseniz de kariyerinizde zirveye çıkarsınız. Bu değişim yolculuğunda Human Pattern eğitmenlerinin sürekli desteğiyle başarılı, mutlu ve kaliteli bir hayat, beraberinde yüksek kazanç elde edersiniz.

NLP ile koçluk araçlarıyla tasarlanmış beden dili ve mikro ifadeler eğitimiyle bütünleştirilmiş Türkiye’deki ilk ve tek Integral Çalışan Koçluk Eğitimidir. Bu yapı sayesinde öğrendiklerinizi günlük yaşantınızda ve iş hayatınızda etkin bir şeklide kullanabilir, isterseniz de yetkin profesyonel koçluk yapabilirsiniz. Aldığınız koçluk eğitiminin gerçek hayatta çalışabilmesi için mutlaka NLP, Beden Dili ve Mikro İfadeler teknikleriyle desteklenmesi gerekir.

Human Pattern Coaching Training Program; Uluslararası seviyede eğitimler veren, eğitimcilerin eğitmeni Trainer’ların birliği olan INLPTA standartlarında NLP + Beden Dili + Mikro İfadeler teknikleriyle bütünleştirilerek hazırlanmıştır. 100’den fazla koçluk aracıyla profesyonel koç adaylarının nasıl koç olunur kaygılarını ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca NLP, Beden dili ve micro ifadeler eğitimlerine tek programda sahip olduğunuzdan bu özel eğitimlerin hepsine ayrı ücretler ödemek zorunda kalmaz, zaman kazanır ve komple koçluk eğitimi alırsınız.

Koçluk bir kariyerdir, etik bir meslektir. İnsanlar; iyi ilişkiler, hoşlandıkları ve gurur duydukları, kabiliyetlerini kullanabildikleri, para kazandıkları bir iş isterler. Hayatın zevklerini sonuna kadar tatmayı arzu ederler. Güzel düşlerinin gerçekleştiğini görmek ve en yüksek değerlerini yaşamakta olduklarını hissetmek isterler. Koçlar, insanların güzel düşler kurmalarına ve bu düşleri gerçeğe dönüştürmelerine, her gün kaliteli kararlar almalarına yardım eder.

 • Hayatınıza değer katın!

  Human Pattern Koçluk Yolunda yeni bir kariyerin kapılarını aralarken, hem kişisel farkındalığınızı artıracaksınız, hem de kendi hayatınıza ve çevrenizdekilerin hayatlarına dokunarak değer katmayı öğreneceksiniz.

 • Integral Çalışan Koçluk yaklaşımı!

  NLP ile koçluk araçlarıyla tasarlanmış beden dili ve micro ifadeler eğitimiyle bütünleştirilmiş Türkiye’deki ilk ve tek Integral Çalışan Koçluk Eğitimidir.

 • 8 aylık eğitim ile Bilge Koçluk yapın!

  22 günlük bilge koçluk eğitimi sonunda, Koçluk, NLP, Beden Dili ve Micro İfadeler olmak üzere birçok yetkinliğe sahip olursunuz. Koçluk bilgilerinizi derinleştirir, bilime dayalı bir sanat haline getirirsiniz.

 • Sınırlı sadece 9 Kişilik kontenjan!

  Bilge koçluk programına sadece koçluğu bir meslek olarak yapacaklar alınmaktadır. Kişisel ve kariyer gelişimi için koçluk eğitimi alanlar bilge koçluk eğitimine alınmaz.

başlamadan önce

Kimler Katılabilir

 • Koçluğu bir meslek olarak yapmak isteyenler:

  Belirli bir alanda uzmanlaşarak koçluğu profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler katılmalıdır.

KOÇLUK EĞİTİMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Eğitim temelimiz, danışanınıza etkin ve çözüm odaklı koçluk üzerine kurulmuştur. Diğer ekoller cevabı geçmişte ararken Human Pattern CA Integral Çalışan Koçluk sistemini benimsemektedir. Çalışan Koçluğa göre bir sorun varsa çözümü mutlaka vardır ve cevap geçmişte değil gelecektedir. Klasik koçluk sistemlerinden farklı olarak, NLP, beden dili ve mikro ifadeler eğitimi temel integral çalışan koçluk eğitimi içeriğinde verilmektedir.

Türkiye’de koçluk eğitimi almış akredite koçların % 67’si eğitim sonrası koçluk araçlarının yetersizliğinden şikayet etmektedir. Human Pattern Koçluk Eğitimi süresince 100’den fazla koçluk aracı öğrenirsiniz. Eğitim sonrası koçluk sürecinizde Human Pattern size her zaman koçluk araçları, dökümanları ve teknikleriyle destek olur.

Eğitmenlerimiz uluslarası saygın bir kuruluş olan INLPTA akredite ve ileri seviye koçluk yetkinliklerine sahiptirler. Human Pattern eğitmenleri, deneyimleri, nlp ile koçluk teknikleri ve özel davranışsal teknıolojileriyle oluşturduğu eğitim programını tam anlamıyla Türkçe’ye geçirerek eğitimlerini gerçekleştirirler.

Human Pattern Coaching Program INLPTA standartlarında hazırlanmış toplam 22 günlük komple koçluk eğitimi programıdır. 22 günlük eğitim kısmı katılımcıların devamlılığına göre 5 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Koçluk seansları ve mentörlük süreçlerinin de eğitimi takiben 3 ay içerisinde tamamlanması ön görülür. 3 adımlık program 8 ayda tamamlanabilmektedir.

Koçluk eğitimi sonrası, koçluk firmanızı kuramanıza yardımcı oluyoruz. Hedef kitle nasıl seçilir? Faaliyet alanınızı nasıl belirleyeceksiniz? İnternet sitesi nasıl kurulur? Online pazarlama nasıl yapılır? Human Pattern koçluk yolunda ilerlemek isteyenlere mentorlük ve girişimcilik desteği vermektedir.