bilge-kocluk-egitimi-1110x450

Bilge Koçluk Eğitimi

Bilge Koçluk Eğitimi sınıf ve deneyim atölyesi çalışmalarından oluşan, online eğitimlerle desteklenen 8 aylık tam bir mesleki koçluk programıdır. Program sonunda tüm dünyada koçluk mesleğini yapabileceğiniz Uluslararası INLPTA onaylı NLP Practitioner ve NLP Coaching Sertifikası olmak üzere 2 tane sertifika alırsınız. Hem tam yetkili NLP uygulayıcısı hem de profesyonel koç olursunuz.

Kariyerinde istediğin yerde olmadığına inanıyorsan, sevdiğin işi yapamıyorsan, “etrafımdaki herkese ben yardımcı oluyorum bunu profesyonel hale nasıl getirebilirim?” diyorsan ya da kendi koçluk işini kurmak istiyorsan sende human pattern bilge koçluk eğitimi al ve mutlu öğrencilerimiz arasına katıl!

Bu kısa süreye sıkıştırılımış bir kişisel gelişim ya da koçluk eğitimi değildir. Yıl içerisinde 8 aylık akademik takvime yayılır. Bu takvim süresince sadece 9 bilge koç yetiştirilir. Koçluğu profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler için özel dizayn edilmiş üst seviye nlp ile koçluk eğitimidir. Danışanlara sadece fayda vermekle yetinmeyin aynı zamanda bilime dayalı sanat yapabileceğiniz Bilge Koçluk Seviyesine çıkın. Sizde 9 Bilge Koç’tan birisi olun!

Eğitim İçeriği

Human Pattern Bilge Koçluk Eğitim Programı toplam 4 adımdan oluşur:

  • 1. Adım NLP ile Koçluk (Uzman Koçluk) – 4 gün: Eğitimler hafta içi ve hafta sonu grupları olarak haftada 2 gün yapılmaktadır. Toplam 4 günlük, maks. 10 kişilik sınıf eğitimidir. 2 haftada tamamlanır. Uluslararası Geçerli NLP Diploma ve Uzman Koçluk Sertifikası alınır.
  • 2.Adım Usta Koçluk – 6 gün: Bu eğitime 1. adımı tamamlayan öğrenciler katılabilir. Toplam 6 günlük eğitim haftada 2 gün olmak üzere 3 haftada tamamlanmaktadır. Öğrencilerin bu programı maks. 1 ay içerisinde tamamlamaları gerekir. Bu programda gruplar esnek eğitim saatlerine (Sabah, öğle, akşam sınıfları) göre oluşturulmaktadır.
  • 3.Adım Koçluk Kimliği Oluşturma-5 gün: 1. ve 2. adımı tamamlayan öğrencilerin bu adımda; ilk olarak mentörleri gözetiminde koçluk kimlikleri oluşturulur. Hedef kitle ve niş alan seçimi yapılır. Tanıtım ve sunum dosyasının nasıl oluşturulacağı eğitimi verilir. Bu eğitimden sonra 1 hafta içerisinde, öğrenciler dosyalarını hazırlayarak mentörüne sunumlarını yapmalıdırlar. Sunumu başarıyla tamamlayanlar gerçek koçluk seansı yapmaya başlayabilirler.
  • 4.Adım Deneyim Atölyesi-7 gün: Yeterlilik için min 10 saat mentör koçluk seansı yapılmalıdır. Öğrenciler danışanlarıyla yaptıkları koçluk seanslarını form aracılığıyla liste şeklinde beyan edecektir. Gelişim noktaları mentörüyle birlikte değerlendirilecektir.

Human Pattern Coaching Program INLPTA standartlarında hazırlanmış toplam 22 günlük NLP ile bütünleştirilmiş koçluk eğitimi programıdır. 22 günlük eğitim kısmı katılımcıların devamlılığına göre 3 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Deneyim atölyesinde yapılan koçluk seansları ve mentörlük süreçlerinin de eğitimi takiben 5 ay içerisinde tamamlanması ön görülür. 4 adımlık program 8 ayda tamamlanmaktadır.

bilgilendirme için sizi arayalım!

Hemen formu doldurun 24 saat içerisinde sizi arayalım.

Human Pattern iyi ki sizinle kesişmiş yollarımız. Bu kadar eğitim kirliliği arasından nasıl da guzel ışıldayıp farkediliyorsunuz. Sizinle tanıştığım ve eğitim alabildigim için çok şanslıyım. Bilgeliginiz ve sabrınız için sonsuz teşekkürler. Minnettarım.

Hüma Salman
Mind&Body Coaching, www.humasalman.com

kimler katılabilir

  • Koçluğu bir meslek olarak yapmak isteyenler:

    Belirli bir alanda uzmanlaşarak koçluğu profesyonel bir meslek olarak yapmak isteyenler katılmalıdır.