Dijital Dünya ile Gerçek Dünya Arasında Köprü Kuruyoruz

Gerçek dünyada her şey baş döndürücü bir hızla değişiyor. Özellikle Covid-19 pandemisinden itibaren bu değişim dijitalleşme yönünde tahmin edilenden daha da hızlı gerçekleşiyor.

Değişim bu kadar hızlı olunca dijital ile gerçek dünya arasındaki bağlantının koptuğunu ciddi bir bilgi kirliliği olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Yani dijital yaşamın gerçek dünyayı birebir yansıtmadığını mutlaka farkediyorsunuzdur. Bu, gerçek dünyada görülenlerin, duyulanların ve hissedilenlerin, dijitalde henüz tam olarak betimlenememesinden kaynaklanmaktadır. Bu güne kadar dijital platformlar, olduğun gibi görünmek için değil de olmak istediğin gibi görünmek için kullanıldı. Ancak artık günlük görüşmeler, eğitim, iş toplantıları vb. tüm faaliyetler internet üzerinden yapılmaya başlandı. Artık gerçek hayatta nasılsanız dijitalde de ona yakın olduğunuz sürece değerlisiniz. Dijital platformlar çok kısa bir sürede, o kadar geniş bir kitleye ulaşma imkanı tanıyor ki, samimi, net, anlaşılır, gerçek ve doğal olmazsanız muhakkak bunu fark edenler olacaktır.

Sadece özel hayatınızda değil iş hayatında da artık bu kurallar geçerli. Asırlık kurumlar attıkları bir tweet ile linç edilebiliyorken, daha 5 yılını tamamlamamış girişimler dijitalleşme sayesinde milyon hatta milyar dolarlık yatırımlar alabiliyor. O yüzden gerçek dünyada yaptığınız işi ve hizmetlerinizi, yeteneklerinizi dijital dünyaya, şeffaf, anlaşılabilir, samimimi ve etkin bir şekilde aktarmanızın zamanı geldi.

Örneğin bir giysi mağazanız var ve aynı zamanda e-ticaret sitesi üzerinden online satış yapıyorsunuz. Fiziki mağazanızı dekore ettiğiniz, önem verdiğiniz gibi internet mağazanızı da aynı özenle gerçeği yansıtacak şekilde dizayn etmelisiniz. Kendi göz zevkinize hitap edecek web siteleri değil müşterilerinizin sizi daha iyi anlayacağı, kullanıcı dostu web sitelerine sahip olmalısınız. Kısacası müşteri web sitenize girdiğinde sizin gerçek hayattaki mağazanıza giriyormuş hissini yaşamalıdır.
Tabii burada başka bir kritik nokta devreye giriyor. Gerçek hayatta mutlaka işinizi kurarken işlek bir cadde üzerinde ya da yapacağınız işe uygun bir lokasyonda  mağaza, ofis açıyorsunuz. Broşür dağıtıyorsunuz, ilan, afiş gibi tanıtımlarla müşteri çekiyorsunuz. Dijitalde ise müşteri çekmenin yolu arama motorlarından geçiyor.

Arama motorları yapay zeka ve makine öğrenimi ile bellirli bir algoritma üzerinden web sitenizi ön plana çıkartıyor. Bir çok püf noktası olmakla beraber bu algoritmayı tasarlayanların en çok dikkat ettikleri konu web sitelerinin de gerçek mağazalar gibi yaşayan yerler olması. Yani siz web sitenize, fiziksel ofisinize, mağazanıza, restoranınıza, cafenize gösterdiğiniz özeni gösterirseniz, arama motorlarında da o kadar görünür ve bilinir oluyorsunuz. Bunun için de önce kendi işinize önem vermeniz ve saygı duymanız gerekiyor. Gerçekten sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz, yaptığınız iş için yeteri kadar tutkunuz ve bunu besleyecek sermayeniz var mı?

İş hayatında başarılı olmak için maddi sermayeden çok mental sermayeye sahip olmalısınız. Duygusal olarak yeteri kadar dayanıklı değilseniz uzun vadede hedeflerinize ve kalıcı başarıya ulaşmanız zor olacaktır. Tabii ki bunun için önce gerçek dünyada bir hayat amacınızın, bir başka deyişle, iyi oluşturulmuş bir hedefinizin olması gerekiyor. Hayatınızı baştan tasarlamalısınız demek çok iddialı olabilir ancak bu pandemi süreci belki de herkese bunun bir zorunluluk olduğunu acımasız bir şekilde gösterdi. Artık ihtiyaçlarınızın değil gerçek değerlerinizin doğrultusunda hedefler belirlemenizin zamanı geldi. Çünkü ihtiyaçlar karşılandığında önemsizleşir ancak değerler elde etmek için zaman ve kaynak harcamaya razı olduğumuz şeylerdir. Gerçek motivasyon ve tutku kaynağımızdır.

İşte bu noktada Human Pattern Power Yaşam Dönüşüm Platformu devreye giriyor ve size Gerçek Dünya ile Dijital Dünya arasında Köprü kurarak, değişiminizi hızlı, eğlenceli ve güçlü bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için arabuluculuk yapıyor.

Human Pattern Power,  Human Pattern ve Toruk Yazılım  ortak girişimidir.

Human Pattern, her şeyin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde, kendisine kaliteli zaman ayıramayan, stres ve baskıya bağlı mental yorgunluğu olanlar için 2015 yılında kurulmuş bir duygusal dayanıklılık durağıdır.

Çoğu insan hayat şartlarının zorluklarından ve genel geçer kuralların dayatmalarından zamanla yorulur ve hedeflerini küçültür, çünkü treni çoktan kaçırdığını düşünür. Oysaki ellerindeki harita doğru istasyonları göstermiyordur ve başlangıç durakları yanlıştır.

Human Pattern ile hayallerinize giden yola girmek için ilk adımı güçlü ve doğru bir şekilde atarsınız. Human Pattern bu yolda danışanlarının olumsuz duygu ve düşüncelerden korunmasını sağlayan çok dayanıklı bir zırh görevi görür. 9 farklı desenden oluşan bu zırh dayanıklı olduğu kadar esnek ve hafiftir. Zorlukları aşarken sizi sınırlamaz, yeni seçenekler yaratmanızı ve hayattan keyif almanızı sağlar.

Toruk Yazılım, dijital çözümler sunmak, işini e-ticarete taşımak, kariyerinde dijital pazarlamada uzmanlaşmak ya da mağazasına sosyal medya ile müşteri kazanmak isteyenler için 2014’den beri yazılım ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Toruk Yazılım’ın yeni dikeyi Toruk Dijital Arabuluculuk ile ürün ya da hizmetlerinizi dijital platformlarda profesyonelce tanıtabilir, internet aramalarında düşük maliyetlerle ilk sırlarda yer alabilir, etkin sosyal medya stratejisiyle dijital pazarlama taktikleri oluşturabilirsiniz. Bu hizmetler teknik olarak meşakkatli ve birden fazla parametreye dayanan süreçler içerdiği için aslında birbirlerinden ayrılmaz parçalardır. Toruk, tüm bunları entegre şekilde yönetip optimizasyon yapabilen, 12 yıllık tecrübeye sahip, güvenli, iddialı ve başarılır bir şirkettir.

Human Pattern, insan desenleri konusundaki bilgi ve deneyimini Toruk’un dijital platformlardaki bilgi ve deneyimiyle birleştirerek yani Gerçek Dünya ile Dijital Dünya arasında köprü kurarak müşterilerine Dijital Arabuluculuk yaparken, Human Pattern Power Platformu üzerinden her zaman kaliteli ve doğru bilgiler sunarak katılımcıların yaşam dönüşümünü gerçekleştirecektir.

bilgilendirme için sizi arayalım!

Hemen formu doldurun 24 saat içerisinde sizi arayalım.

Human Pattern iyi ki sizinle kesişmiş yollarımız. Bu kadar eğitim kirliliği arasından nasıl da guzel ışıldayıp farkediliyorsunuz. Sizinle tanıştığım ve eğitim alabildigim için çok şanslıyım. Bilgeliginiz ve sabrınız için sonsuz teşekkürler. Minnettarım.

Hüma Salman
Mind&Body Coaching, www.humasalman.com

Başarıya ve hayallerime giden yolda inandığım,güvendiğim ve hiç yorulmadan başka bir şehirde olmama rağmen heyecanla eğitim aldığım ve alacağım human pattern farkındalığıma farkındalık kattığı için kocamam teşekkür ediyorum..Borkan Sever hocam ve Aslı hanımın ilgisi ve samimiyeti insana ve eğitime olan güvenimi kat ve kat artırdı.Farkındalığımla yeniden başladığım hayatıma renk kattınız..Hayalleri ve hedefleri olanların doğru adresi diyor ve yoluma sizinle devam etmenin gururunu duyuyorum..Sevgilerimle❤

Şüheda Türk
Master Koç

Öncelikle Borkan Bey ve samimi ekibiyle karşılaşıyorsunuz. Kendinizi rahat hissedeceğiniz & “kendiniz” gibi olabileceğiniz çok samimi bir ortam. Özellikle NLP koçu olmak isteyenler için kesinlikle doğru adres. Sadece meslek olarak değil kendinizde de anlamlandıramadığınız bir çok nokta konusunda farkındalık yakalayabileceğinizi daha ilk modülden anlıyorsunuz. Hem kurumsal alanda hem spor alanında uzun süreli deneyimlere sahip yani karşısınızda çok yönlü ve samimi bir eğitmen bulacaksınız. Kalite bir eğitim & samimi bir atmosfer için şiddetle tavsiyedir! ?

Sezil Tombul
Psikolog