İş Hayatında Başarının Anahtarı 1"Human Pattern 3D Başarı Modeli"

İş Hayatında Başarının Anahtarı – 1

İş hayatında başarının anahtarı olarak son yıllarda sunulan en büyük argüman değişime ayak uydurmaktır. Firmalar değişime ayak uydurmak, müşterilerine daha güvenilir, şeffaf hizmet ve kaliteli ürünler sunmak adına sistemlerini ve çalışanlarını geliştirmek için ciddi yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlar öncelikli olarak insan kaynaklarına yapılmaktadır. Bu noktada da “Ön Seçim” başka değişle ideal personel ve iş seçimi çok önem kazanmaktadır.

Ön seçim işe alım yapan firmanın dikkat etmesi gerektiği kadar, adayında önemsemesi gereken başlangıç noktasıdır. Çoğu firma ve adaylar iş görüşmelerinde genel geçer kurallara göre bir oyun oynarlar. Bu oyunda avantaj elde etmek için firmalar çeşitli test ve tekniklerden yardım alırlar. Adaylar ise daha önce girdikleri iş görüşmesi tecrübeleri ya da tavsiyeler üzerinden rollerine hazırlanırlar. Ancak bu teknikler, karşılıklı koşullanmanın olduğu ortamlarda her zaman doğru sonuçları vermez. Çok az insan bu test sorularına ve mülakatlardaki iletişimlerine gerçek düşüncelerini yansıtır. Yapılan testlerin çoğu duygusal zekanızı ölçmez, genel yeteneğinizi ve tutarlılığınızı ölçer. Analitik düşünce yapınız varsa ve tutarlı bir doğrucu ya da yalancıysanız  (aday için; firmanın ve başvurduğunuz pozisyonun gerekliklerine uygun hareket etmek) rahatlıkla bu testleri geçebilirsiniz.

Geriye mulakat stratejileri ve iletişimleri kalır ki işin % 80’i burada belli olur. Başarılı bir ön seçim olabilmesi için sadece firma personelinin değil aynı zamanda adayında ön seçimin önemi konusunda farkındalığının olması gerekir. Başarılı iş görüşmesi nasıl yapılır? konusunda profesyonel yardım almak iş hayatına atılırken çok önemli bir adım olacaktır. Çünkü ön seçim sürecinin doğru yapılandırılmadığı işe alımlar sonucunda hem firma hemde çalışan maddi manevi kayıplara uğramaktadır. Personel mutsuzluğu, performans kaybı ve beraberinde yüksek personel dönüşüm oranları gözlenmektedir. Human Pattern 3D Başarı modeli ” Dengeli Davranış Değişikliği” ön seçim konusunda adaylara ve firmalara eşsiz yöntemler sunmaktadır.

Son 10 yıldır çeşitli firmalarda Türkiye genelinde 4 farklı saha satış ekibi kurduk, eğittik ve yönettik. Bu süreçte 500’den fazla işe alım görüşmesi yaptık, 300 den fazla bayi personeline eğitimler verdik. 15 yılı aşkın kurumsal satış ve pazarlama tecrübemizi uluslararası ICF ve INLPTA standartlarında eğitimlerle birleştirdik. Bu eğitimlerde Koçluk ve NLP ekollerini sentezleyip, beden dili ve mikro ifadeler teknikleriyle bütünleştirme fırsatımız oldu.

Dengeli davranış değişikliği metodu; 30 yılı aşkın sürede 50 den fazla ülkede insan tipolojileri üzerine yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan davranış kalıpları teknolojisinden etkilenmiştir. İnsan desenlerini keşfederek her davranış kalıbına uygun değişim yönetimini kişiye özel hale getiriyoruz. Bu sayede hızlı ve etkin değişim sağlanırken kişinin değişime uyum sağlaması da oldukça kolay olmaktadır. Ayrıca 3D Metodu sayesinde, kişi aynı zamanda günlük yaşam ile iş hayatı dengesi de sağlamaktadır.

3D Başarı Metodu, iletişim, satış ve ikna tekniklerinin yanı sıra, personel alım görüşmelerinde firma yapısına en uygun personeli seçme konusunda da etkin çözümler sunar. Firmalar genelde bu eğitimleri ayrı ayrı modüllerde ve zamanlarda almaktadır. Ancak aktif çalışan bir personel bu eğitimleri bütün halde almadığı zaman öğrendiklerini iş hayatının gerçeklerine yansıtamamaktadır. 3D Başarı metoduyla kısa zamanda etkin sonuçlar almak için bize ulaşın. >>> https://www.humanpattern.com/iletisim/