Koçluk Sistemi"bu koçluk çalışır"

Koçluk Sistemi

Koçluk sistemi nasıl oluşur sorusunun cevabını ararken öncelikle bilmemiz gereken farklı koçluk ekollerinin olduğudur. Çok çeşitli koçluk ekollerini Human Pattern Coaching Academy olarak biz ikiye ayırıyoruz.

  • Cevabı geçmişte arayanlar
  • Şimdi ve gelecekle ilgilenenler

Diğer ekoller cevabı geçmişte ararken Human Pattern Coaching Academy Integral Çalışan Koçluk ekolünü benimsemektedir. Çalışan Koçluğa göre bir sorun varsa çözümü de mutlaka vardır ve cevap geçmişte değil gelecektedir.

Koçluk Sisteminde Terapi Var mı?

Aslında terapiyle koçluk arasında bir bağlantı vardır. Ancak bu bağlantı yaklaşım tarzında, uygulanan metodlarda ve koçluk araçlarında değildir. Tamamen sebep sonuç ilişkisidir. Integral çalışan koçlar, müdahale becerileri olsa bile, danışanlarına medikal alanda profesyonel eğitim almış, kendisini terapi alanında yetiştirmiş uzmanlara başvurmayı önerir. Özetle koçluk bir terapi değildir. Koçluk, üretkenlik , hedeflere ulaşma, pozitif sonuçlar alma ve varolan kaynaklarınızı daha verimli kullanmayla ilgilidir. İç ve dış dünyanızda farkındalık sağlamanızla, başka bir değişle mükemmelleşmekle ilgilenir. İntegral çalışan koçlar danışanlarının özgüven ve öz saygı sorunlarında, arzulanan hedeflere ulaşamama konularında yardımcı olur.

Şöyle istisnai bir durumdan da bahsetmekte fayda var. Eğer medikal alanda çalışan bir profesyonelseniz, integral çalışan koçluk araçlarını kullanarak danışanlarınızla çalışabilirsiniz.

“Bu Koçluk Çalışır”

Human Pattern’in “Coaching That Works” | “Bu Koçluk Çalışır” sloganın çıkış noktası da, integral çalışan koçluk sisteminden gelmektedir.  Peki neden çalışan koçluğa bu kadar önem veriyoruz? Çünkü Türkiye’de koçluk eğitimi almış profesyonel koç adaylarının % 67’si eğitim sonrası koçluk araçlarının yetersizliğinden bahsetmektedir. Eğitim sonrası danışanlarıyla yaptıkları görüşmelerde en çok eksikliğini hissettikleri konu koçluk araçlarıdır. Problemleri çözerken danışanlarına yeni bakış açıları kazandırmak için daha çok koçluk aracına ihtiyaç duymaktadırlar. Human Pattern Koçluk Eğitimi süresince 100’den fazla koçluk aracı öğrenirsiniz. Eğitim sonrası koçluk sürecinizde Human Pattern size her zaman koçluk araçları, dökümanları ve teknikleriyle destek olur.

Sizde Integral Çalışan Koçluk Eğitimi ile en kısa zamanda muhteşem sonuçlar almak istiyorsanız. Human Pattern Coaching Certificate (HPCTP) Programına davetlisiniz. Detaylı bilgi için Hemen bağlantıyı tıklayın!ıklayın

ücretsiz koçluk seansı

Formu doldurun, hemen ücretsiz koçluk seansı kazanın. En kısa zamanda sizi arayalım.